Znajdujesz się w: Strona główna > Rekrutacja > Kierunki i specjalności > Socjologia ekonomiczna
Socjologia ekonomiczna
Jak najefektywniej zarządzać zasobami ludzkimi w organizacji? Co zrobić, aby pracownicy byli zmotywowani do pracy? Jak zażegnać kryzys w organizacji i wykorzystać go na naszą korzyść? W jaki sposób przygotować reklamę, aby trafiła ona w gusta konsumentów? I jak tych konsumentów przekonać, aby kupili produkt danej marki? A wcześniej – jak wykreować markę i nadać jej osobowość…? Socjologia ekonomiczna odpowiada na te i wiele innych pytań. Jest kierunkiem interdyscyplinarnym i praktycznym, dającym wiedzę o zależnościach pomiędzy kulturą i strukturą społeczną a rozwojem gospodarczym społeczeństwa.
Sylwetka absolwenta
Socjologia ekonomiczna jest dyscypliną, która korzysta z analiz socjologicznych do analiz zjawisk ekonomicznych (gospodarki i jej funkcjonowania). Celem nowego kierunku jest kształcenie ludzi o szerokich kompetencjach społecznych, potrafiących się uczyć przez całe życie i rozwiązywać problemy. Kierunek studiów oferuje:
- Duży zakres zajęć praktycznych, które będą nastawione na realizację indywidualnych i grupowych empirycznych projektów badawczych umożliwiających studentom nabycie praktycznych umiejętności (w tym kompetencji związanych z pracą w zespole).
- Zdobycie umiejętności analizowania społecznych mechanizmów funkcjonowania rynków pracy i rozwoju przedsiębiorczości.
- Wprowadzenie w metody opracowywania i monitorowania realizacji strategii rozwojowych społeczności terytorialnych.
- Poznanie podstaw ekspertyzy i odpowiedzialnego doradztwa społecznego.
- Przygotowanie do pracy we wszystkich instytucjach rynkowych, lokalnej i regionalnej administracji samorządowej, organizacjach III sektora, w działach planowania strategicznego i PR przedsiębiorstw wszystkich sektorów, w firmach konsultingowych (co odpowiada potrzebom rynku pracy).
Szczegółowe zasady rekrutacji oraz wymagania od kandydatów:
- studia I stopnia stacjonarne (3-letnie licencjackie)
- studia II stopnia stacjonarne (2 letnie magisterskie)
Ekonomiczne Losy Absolwentów - I stopień